Wiosenne ćwiczenia

Cena: 85zł
Wiosenne ćwiczenia

Nowy, kreatywny zestaw ( w pełni wykonany, zalaminowany i orzepowany) ma wprowadzić dzieci w tematykę wiosenną (zestaw zawiera wymazywalny pisak). Materiały zaprojektowane przez pedagoga specjalnego.

Zajęcia z wykorzystaniem materiałów z zestawu rozwijają m.in.: zasób słownictwa czynnego i biernego, percepcję wzrokową, pamięć, koncentrację uwagi, spostrzeganie, koordynację wzrokowo- ruchową, motorykę małą, umiejętność klasyfikowania według określonego kryterium, umiejętności matematyczne (m.in. określanie „dużo-mało”, „więcej- mniej”, liczenie w zakresie 10, rozpoznawanie graficznego zapisu cyfr).

Zestaw składa się z książki (9 stron), 93 pojedynczych elementów w różnej wielkości i wymazywalnego pisaka. Szerszy opis poniżej.

W skład zestawu wchodzi zalaminowana ( 100 mic ) i zbindowana książka składająca się z 7 grup tematycznych:
1. „ Opisz obrazek i wyszukaj elementy”
Ta grupa tematyczna składa się z 2 kart z wiosennymi, kolorowymi obrazkami. Do każdego obrazka dołączone jest po 10 pojedynczych elementów. Zadaniem dziecka jest wyszukać na dużym obrazku elementy, które są przedstawione na pojedynczych ilustracjach. Każda karta zawiera orzepowane okienka do przyczepienia pojedynczych elementów. Dodatkowo dziecko może również opisać, co znajduje się na wiosennych obrazkach rozwijając dzięki temu mowę czynną lub słuchać opisu rozwijając mowę bierną.
Cel ćwiczenia: rozwijanie mowy czynnej i biernej, percepcji wzrokowej, koncentracji uwagi, koordynacji wzrokowo-ruchowej, uwagi, spostrzegania.

2. „Co tu najbardziej pasuje? Wiosenne rzędy”
Kolejna grupa tematyczna zawiera 1 kartę z ośmioma kolorowymi obrazkami ułożonymi w tematyczne rzędy oraz 3 mobilne elementy. Zadaniem dziecka jest dopasować pojedyncze obrazki do odpowiedniego rzędu.
Cel: rozwijanie koncentracji uwagi, percepcji wzrokowej, uwagi, spostrzegania, zasobu słownictwa, koordynacji wzrokowo- ruchowej.

3. „Wiosenne pary- dopasowywanie identycznych obrazków”
Następna grupa tematyczna zawiera 1 kartę i 8 pojedynczych obrazków. Duża karta podzielona jest na 8 okienek (dla 4 par obrazków).
Dorosły przyczepia cztery obrazki w pierwszej części okienek, a zadaniem dziecka jest dopasować identyczne elementy na zasadzie „taki sam”.
Cel: rozwijanie spostrzegania, percepcji wzrokowej, koordynacji wzrokowo- ruchowej, uwagi, umiejętności dopasowywania na zasadzie „taki sam”, koncentracji uwagi, zasobu słownictwa.

4. „Kolorowe rzędy- dopasowywanie według koloru”
Ta grupa tematyczna składa się z 1 karty i 9 pojedynczych obrazków. Duża karta podzielona jest na trzy rzędy, a w każdym z nich znajdują się trzy puste okienka. Zadaniem dziecka jest dopasować pojedyncze obrazki w odpowiednich miejscach, biorąc pod uwagę kolor przewodni rzędu.
Cel: rozwijanie umiejętności klasyfikowania według koloru, uwagi, spostrzegania, percepcji wzrokowej, koordynacji wzrokowo- ruchowej, zasobu słownictwa.

5. „Wiosenne puzzle”
Kolejna grupa tematyczna składa się z 1 orzepowanej karty, 4 mniejszych obrazków (przedstawiających ilustracje do puzzli) i 19 pasków- puzzli, z których można ułożyć 4 wiosenne obrazki. Zadaniem dziecka jest ułożenie puzzli według wzoru lub bez wzoru (co ułatwiają cyfry u góry każdego paska).
Cel: rozwijanie umiejętności składania obrazka z części, rozpoznawania graficznego zapisu cyfr, układania cyfr w kolejności rosnącej, uwagi, percepcji wzrokowej, spostrzegania, logicznego myślenia, zasobu słownictwa.

6. „Wiosenne liczenie”
Następna grupa tematyczna zawiera 1 kartę, 10 bloczków w formie domino i 10 pojedynczych elementów z cyframi i 10 pojedynczych elementów z obrazkami (na każdym elemencie znajduje się od 1 do 10 obrazków). To ćwiczenie można wykorzystać na kilka sposobów: dopasowanie elementu z cyfrą do elementu z odpowiednią ilością obrazków, elementu z obrazkami do elementu z odpowiednią cyfrą, zabawa w domino (dzięki bloczkom i elementom zawierającym rzepy można dowolnie układać pary cyfr i obrazków), rosnące lub malejące układanie cyfr lub elementów z obrazkami, przyczepianie według określonego (wybranego przez dziecko lub dorosłego) kryterium bloczków z elementami do karty w książce.
Cel: rozwijanie umiejętności rozpoznawania graficznego zapisu cyfr, dopasowywania cyfr do odpowiadającej im ilości elementów, określania „dużo- mało”, „więcej-mniej”, liczenia w zakresie 10, umiejętności zabawy naprzemiennej (domino), percepcji wzrokowej, uwagi, koordynacji wzrokowo- ruchowej, koncentracji uwagi, zasobu słownictwa.

7. „Grafomotoryka- dorysuj brakującą część obrazka”
Ostatnia grupa składa się z 1 karty i wymazywalnego pisaka. Zadaniem dziecka jest dorysować drugą część obrazka według podanego wzoru.
Cel: rozwijanie motoryki małej, koordynacji wzrokowo- ruchowej, percepcji wzrokowej, uwagi, spostrzegania.

Wszystkie elementy są zaopatrzone w rzep umożliwiający przyczepienie do kart pracy. Każdy pojedynczy element został wykonany z wyjątkową starannością- w trosce o bezpieczeństwo dzieci wszystkie rogi w elementach zostały zaokrąglone.
Na każdej karcie znajduje się polecenie do zadania, a wśród nich m.in. dopasowywanie, sekwencje, grafomotoryka, ćwiczenie pamięci.

Na życzenie klienta istnieje możliwość wystawienia faktury zamiast standardowego paragonu.

























Brak komentarzy:

Prześlij komentarz